Dveře k minikaravanu jsem se pokoušel nejdříve někde koupit hotové. Samotná výroba se mi zdála složitá. Problémy s oknem a hlavně utěsněním obvodu dveří. Dají se objednat v zahraničí třeba viz. foto. Jednak nejsou úplně levné a v Prešově ve výrobě minikaravanů jsem se dozvěděl, že od nich ustupují neboť netěsní.
Pokoušel jsem sehnat výrobce který by mi je vyrobil na zakázku. U nás jsem nikoho nesehnal, netvrdím že neexistuje. Sehnal jsem firmu v Německu, ale zakázková výroba by byla neskutečně drahá. Přemýšlel jsem zda by nešly upravit běžné dveře ke karavanům, které se občas v bazarech objeví. Alternativa by bylo využití i velkých servisních dvířek ke karavanům, které se občas na minikaravanech objevují. Nakonec jsem se rozhodl pro vlastní výrobu. Když vlastní, tak oblé nebo hranaté? Samotná výroba dveří s rámem není nijak jednoduchá,tak proč si jí ještě komplikovat oblinami. Opět mi pomohl sortiment firmy ALU S.V. (https://www.alu-sv.com/cs/). Společnost nabízí hliníkové profily dveří pro nástavby. Nejprve jsem vyrobil rám dveří.
Po výrobě a instalací rámu jsem se pustil do samotných dveří. Ještě chci uvést, že profily se pouze lepí a jsou velice kvalitně zpracovány. Profily k dveřím dodávají jako komplet tzn. profil rámu, profil dveří, panty, těsnění a okapničku. Dveře budou opět z překližky, kdy bude využit výřez z boku karavanu. na vnější stranu bude nalepena ACP-BOND deska. Další otázka zněla jaké okno a jak vyřešit zavírání.
Dlouho jsem hledal vhodné okno. Nakonec jsem zvolil dražší typ karavanového okna, které je již vybaveno síťkou proti hmyzu i roletkou.
Vzhledem k síle rámu se mi všechny druhy zavírání pro karavanové dveře nehodily. Nakonec jsem našel oboustrannou kliku, která vyhovovala montážním rozměrem i barvou. Z vnitřní strany se zajišťuje klikou a venku klíčem.
Do spodní částí dveří jsem přidělal síťku na knihu či jiné drobnosti.